Image
Witamy na stronie

Z nami dowiesz się wielu ciekawych rzeczy

Książki prawne

Zapewne nie raz spotkaliście się z książkami prawnymi. Prawo dla każdego, prawo w pigułce, prawo w praktyce, prawo w biznesie. Powyższe tytuły są kierowane do wszystkich osób, które na co dzień, w działalności zawodowej bądź prywatnej spotykają się z problemami prawnymi. Wszelkie pytania natury prawnej, zagadki prawnicze nie muszą od razu wiązać się dla nas z dużymi nakładami finansowymi przeznaczanymi na doradztwo prawne. Najłatwiejszym rozwiązaniem, szeroko stosowanym w świecie biznesu i zarządzania są poradniki, leksykony prawnicze, ogólnie znane użytkownikom jako książki prawne. Mianem książek prawnych określa się nie tylko publikacje o tematyce stricte prawnej, ale także wszelkie poradniki finansowe i biznesowe. Książki prawne dają odpowiedź na pytania z zakresu prawa pracy, ekonomi, prawa cywilnego, karnego. Jednakże najczęściej tematyka książek prawnych zawęża się do bardzo wąskiego ujęcia danej dziedziny, a nawet do konkretnego problemu prawnego. Stąd też częste są publikacje taktujące o takich problemach natury prawnej jak prawa pracownicze, prawa pacjenta a kodeks karny, prawa autorskie dla artystów itp. Bardzo często poradniki prawnicze są skierowane do konkretnej grupy społecznej lub zawodowej bądź nawet do konkretnej osoby, jak np. prawo pracy dla szefów firm czy prawo gospodarcze i handlowe dla MŚP.

Sukces a książki

Podstawą sukcesu poradników prawnych są czytelnie i rzetelnie podane przepisy prawne. Książkami prawnymi zainteresują się nie tylko prywatni przedsiębiorcy, ale także prawnicy, dla których stanowią one narzędzie pracy. Ponadto książki prawnicze są nie tylko źródłem porad prawnych, ale także mogą stanowić bogaty materiał dydaktyczny dla studentów prawa. Najistotniejsza zaletą książek prawnych jest to, ze są one łatwo i szybko dostępne za pośrednictwem księgarni internetowych.

Specjalistyczne książki, na przykład takie, jak omawiane - prawne, mają rzetelne podłoże naukowe, tworzone są one przez wybitnych specjalistów. Dlatego też zachęcamy do sięgnięcia po ich oryginalne nakłady.